والدین حتما دریافت وجه در زمان نام‌نویسی مدارس را گزارش دهند

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: والدین دریافت وجه در زمان نام‌نویسی دانش‌آموزان را از طریق سامانه های رسیدگی به شکایات در نزدیک‌ترین اداره آموزش و پرورش محل زندگی خود اطلاع دهند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمد دستورانی روز چهارشنبه  گفت: دریافت وجه به غیر از تهیه کتاب های درسی، طرح سلامت و بیمه حوادث دانش آموزان در موارد دیگر در تمامی مدارس دولتی استان ممنوع است.

وی خاطر نشان کرد: ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی و دانش آموزان مقطع ابتدایی از ۱۹ خرداد در مدارس سمنان آغاز شد و این نام‌نویسی تا پایان شهریور امسال ادامه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان افزود: به هیچ عنوان در مدارس دولتی وجهی با عنوان کمک به مدرسه و موارد از این دست در موقع ثبت نام و اعطای کارنامه دانش‌آموزان نباید دریافت شود.

دستورانی تصریح کرد: در بعضی از مدارس استان تخلف هایی در ارتباط با دریافت وجه گزارش شد که با ارسال نامه محرمانه به اداره آموزش و پرورش شهرستان، تذکر کتبی به مدیران مدارس داده شد.

وی اضافه کرد: در مدارس غیردولتی در زمان ثبت نام یک سوم شهریه ثبت نام از دانش آموز مطالبه می شود اما در صورت ناتوانی والدین در پرداخت آن، وجه در قالب اقساط در طول سال دریافت شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان سمنان گفت: با ابتکار جدید، ثبت نام دانش آموزان مقطع متوسطه اول بعد از اعلام نتیجه برنامه هدایت تحصیلی در اواخر تیر آغاز می شود.

۱۲۰ هزار دانش آموز در یک هزار مدرسه استان سمنان به تحصیل مشغول هستند.

label, , ,

About the author