بررسی پیشرفت احداث ١٢ هزار کلاس درس در استان تهران

جلسه ستاد پیگیری طرح ایجاد ۱۲ هزار کلاس درس استان تهران با حضور استاندار تهران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این جلسه گزارشی از روند احداث فضاهای آموزشی مرتبط با این طرح در سال ۹۷ و ۹۸ ارائه شد.

بررسی پیشرفت احداث ١٢ هزار کلاس درس در استان تهران
بررسی پیشرفت احداث ١٢ هزار کلاس درس در استان تهران

علی شهری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران در این جلسه با اشاره به طرح ایجاد ۱۲ هزار کلاس درس در استان تهران، اظهارداشت: در سال ۱۳۹۷ و مطابق طرح مذکور می‎بایست ۱۰۸۹ کلاس درس در استان تهران احداث می‌شد که توانستیم ۱۱۵۸ کلاس درس را عملیاتی کنیم.

وی افزود: در سال ۱۳۹۸ و مطابق طرح مورد اشاره می‌بایست ۳۱۴۸ کلاس درس در مجموعه استان تهران عملیاتی می‌شد که تاکنون ۱۶۶۲ کلاس درس عملیاتی شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران تصریح کرد: خیرین مدرسه ساز، نهادهای عمومی، تغییرکاربری و اعتبارات دولتی از جمله بخش‌هایی است که از آنها در راستای احداث فضاهای آموزشی استان تهران استفاده و کلاس‌های درس احداث و تحویل ادارات آموزش و پرورش می‌شود.

عبدالرضافولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهرتهران و محمدصیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران نیز آخرین وضعیت فضاهای آموزشی، تغییر کاربری، واگذاری املاک مازاد و همچنین نیازمندی و کمبودهای حوزه فعالیت را بیان کردند.

سیدهادی موجانی رئیس هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های استان تهران نیز در این جلسه بر همکاری همه‌جانبه خیرین در راستای احداث فضاهای آموزشی استان تهران تأکید کرد.

شکرالله حسن‌بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران و محمدتقی‌زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران نیز ضمن بیان مطالبی در راستای بهبود وضعیت فضاهای آموزشی استان تهران، بر همکاری و هماهنگی با آموزش و پرورش و نوسازی مدارس برای تأمین منابع از بخش‌های مختلف جهت احداث مدارس تأکید کردند.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران هم در ابتدا از اقدامات اثربخش خیرین مدرسه ساز قدردانی و از همراهی بی‌دریغ خیرین گرانقدر در حوزه احداث فضاهای آموزشی تشکر کرد.

وی با اشاره به اهمیت مدارس و دانش‌آموزان در کشور خاطرنشان کرد: دولت همواره در راستای کمک و همراهی با آموزش و پرورش از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و ساخت و احداث فضاهای آموزشی مناسب در دستور کار مسئولان استان است.

استاندار تهران گفت: در هر بخشی که نیاز است تا همکاری در خصوص کمک به احداث فضاهای آموزشی و بهبود شرایط تحصیل دانش‌آموزان ایجاد شود، نهایت همراهی و هماهنگی با سایر نهادها انجام می‌شود.

محسنی بندپی در راستای کمک به احداث فضاهای آموزشی استان تهران راهکارهایی ارائه تا با پیگیری مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس در این راستا اقدامات مناسب انجام پذیرد.

 

label, ,

About the author