طرح دادرس در ۳۹ مدرسه بروجرد اجرا شد

طرح دادرس در ۳۹ مدرسه بروجرد اجرا شد

رییس جمعیت هلال احمر بروجرد گفت: هشتمین دوره طرح ملی دادرس در ۳۹ آموزشگاه شهرستان با حضور بیش از یک هزارو ۵۰۰ دانش‌آموز اجرا شد.

طرح دادرس در ۳۹ مدرسه بروجرد اجرا شد
طرح دادرس در ۳۹ مدرسه بروجرد اجرا شد

محمد کرمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در هشتمین دوره طرح ملی دادرس بیش از ۱۵۰۰ دانش آموز پایه هشتم مدارس در این طرح شرکت کردند.
وی اضافه کرد: در این طرح دانش آموزان با مباحث امدادی از قبیل شکستگی و آتل بندی، خونریزی، پانسمان و بانداژ، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، پناهگیری و تخلیه اضطراری، اطفاء حریق، اسکان اضطراری، حمل مصدوم گروهی آشنا می شوند.
کرمی اظهار داشت: سپس دانش آموزان بعد از فراگیری این آموزش ها، در مراحل شهرستانی، استانی و کشوری با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
رییس جمعیت هلال احمر بروجرد با بیان این که طرح ملی دادرس در مدارس و با همکاری آموزش و پرورش و مدیران مدارس اجرا شده گفت: در این طرح به دانش آموزان مباحث امدادی آموزش داده می شود و آموزش های مورد نیاز در هر حوزه را فرامی گیرند تا در شرایط لازم بتوانند از این آموزش ها استفاده کنند.
وی اضافه کرد:  شد: آمادگی بیشتر در برابر حوادث ناگوار از اهداف اجرای این طرح است و تلاش می شود تا در صورت بروز هر حادثه و بلایای طبیعی، افراید که اموزش های مورد نیاز را فرا گرفته بتوانند امداد رسانی کنند.

label,

About the author