رخشانی‌مهر خبر داد: تحویل ۱۴ هزار کلاس درس تا پایان سال ۹۹

رخشانی‌مهر خبر داد: تحویل ۱۴ هزار کلاس درس تا پایان سال ۹۹

ساخت مجتمع‌های آموزشی در دستور کار است

تحویل ۱۴ هزار کلاس درس تا پایان سال ۹۹

تهران (پانا) – رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور که به همراه وزیر آموزش و پرورش به خراسان مالی سفرکرده است، ضمن افتتاح چند پروژه آموزشی و ورزشی در استان، از تحویل ۱۴ هزار کلاس درس تا پایان سال ۹۹خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر در حاشیه مراسم افتتاح سالن ورزشی سید جمال الدین اسدآبادی به وضعیت فضای آموزشی است استان اشاره و بیان کرد: خراسان شمالی از جمله استان‌هایی است که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفت و اقدامات قابل توجهی برای ساماندهی فضاهای آموزشی آن انجام شد.

وی ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تمام بخاری‌های نفتی استان حذف همچنین هیچگونه شعله مستقیم هم برای گرمایش کلاس‌ های درس استفاده نمی‌شود.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اینکه در خراسان شمالی سرانه استان از سرانه میانگین کشوری بالاتر است، گفت: امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش در قالب افتتاحیه متمرکز مدارس سنگی استان هم حذف شد علاوه بر آن تعداد قابل توجهی پروژه فعال در استان هم داریم و هیچ پروژه‌ای نیمه‌کاره رها نشده است.

رخشانی‌مهر با بیان اینکه در سراسر کشور حدود ۴۰ هزار کلاس درس نیمه کاره داریم که ۱۴هزار پروژه آن خیرساز است، تاکید کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در نظر داریم برای سال تحصیلی آینده و تا پایان سال ۹۹، ۱۴ هزار کلاس درس تحویل ادارات کل آموزش و پرورش شود.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور اظهار کرد: وجه تمایز ساخت و سازهای امسال نسبت به سال گذشته تاکید بر ساخت پروژه های آموزشی بزرگ‌تر و حرکت به سمت ساخت مجتمع‌های آموزشی است.

رخشانی مهر درباره اعتبارات سازمان نوسازی مدارس کشور در سال ۹۹ بیان کرد: برای سال جاری ۳ هزار ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار داریم که با تخصیص صد در صدی آن از سوی سازمان برنامه و بودجه موافقت شده است.

label,

About the author