میزان افزایش شهریه مدارس غیر دولتی اعلام شد

میزان افزایش شهریه مدارس غیر دولتی اعلام شد

میزان افزایش شهریه مدارس غیر دولتی اعلام شد

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی از افزایش ۳۰ درصدی شهریه مدارس غیردولتی در سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: بالاترین میزان شهریه مصوب و فوق برنامه آموزشی، در دوره ابتدایی ۱۲ میلیون تومان، در دوره متوسطه اول ۱۴ میلیون تومان و در دوره متوسطه دوم ۱۷ میلیون تومان است.

به گزارش فارس، مجتبی‌ زینی‌وند معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی در ساختمان زنده‌یاد علاقه‌مندان وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره شهریه مدارس غیردولتی در سال تحصیلی آینده، اظهار کرد: با هماهنگی ستاد تنظیم بازار، الگوی تعیین شهریه مطرح شد.

وی با تأکید بر اینکه میانگین افزایش شهریه در سال تحصیلی جدید، ۲۳ درصد است، افزود: سقف افزایش شهریه ۳۰ درصد است و حداقل کف افزایش شهریه ۱۵ درصد است.

فروش ویژه انواع لاستیک خودرو – فرصت محدود !!

زینی‌وند اضافه کرد: بالاترین میزان شهریه برای دوره ابتدایی ۱۲ میلیون تومان، برای دوره متوسطه اول ۱۴ میلیون تومان و دوره متوسطه دوم ۱۷ میلیون تومان است؛ در پایه دوازدهم تحت عنوان فعالیت‌های مکمل است و بستگی به زمان برگزاری دوره مکمل، شهریه متفاوت است.

وی با بیان اینکه در الگوی شهریه  سعی کردیم که هم حقوق مؤسس، هم معلمان، هم اولیا و هم دانش‌آموزان رعایت شود، گفت: خط قرمز ما عدول از قوانین و مقررات است.

زینی‌وند در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس درباره عدم بازگشت شهریه اضافه چه در زمان ثبت‌نام و چه در زمان کرونا، گفت: در ابتدای سال تحصیلی جاری بر اساس پیگیری‌ها مشخص شد که ۴۰ تا ۴۵ مدرسه شهریه غیر متعارف دریافت کردند که برای ۱۱ مدرسه حکم صادر شد و ۷ مدرسه هم لغو مجوز موسس یا مدیریت صورت گرفت.

label,

About the author