کارآفرینی به دانش آموزان رسید

مدیر کل توسعه کارآفرینی وزارت کار از راه اندازی باشگاه نوجوانان در سراسر کشور خبر داد و گفت: هدف از راه‌اندازی این باشگاه تربیت کارآفرینان نسل آینده و ایجاد توانمندی در بین این دانش‌آموزان است.
رحیم سرهنگی،مدیر کل توسعه کارآفرینی وزارت کار در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره برنامه های توسعه کارآفرینی گفت: در حوزه توسعه کارآفرینی چندین کار در حال انجام است که ذیل سند اشتغال مبتنی بر کار شایسته است.

وی با اشاره به راهبرد 4 بند سوم سند توسعه اشتغال اظهار داشت: ساز و کارهای لازم برای بهبود آموزش های مربوط به مهارت پایه کارآفرینی در سنین مختلف را وزارت تعاون ،کار و سازمان فنی و حرفه ای و از سوی دیگر وزارت آموزش وپرورش و وزارت آموزش عالی دنبال می کنند. یعنی نهادهایی که متولی توسعه منابع انسانی و تأمین منابع انسانی با کیفیت برای توسعه کسب و کار و کارآفرینی هستند،برنامه هایی را داشته ای. باشگاه کارآفرینان نوجوان از جمله این برنامه است.

وی ادامه داد: هدف از راه اندازی این باشگاه که بر اساس الگوی آموزشی موسسه توسعه کارآفرینی هند طراحی و بومی سازی شده است، توانمندسازی و مهارت افزایی دانش آموزان دختر و پسر در دو رده سنی 12 تا 15 و 15 تا 18 سال خواهد بود.

 

کارآفرینی به دانش آموزان رسید
کارآفرینی به دانش آموزان رسید

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با تأسیس این باشگاه در یک دوره دو ساله نگرش کارآفرینانه و افزایش خلاقیت، نوآوری و اعتماد به نفس در بین دانش آموزان تقویت می شود.

وی با بیان اینکه هدف از راه‌اندازی این باشگاه تربیت کارآفرینان نسل آینده و ایجاد توانمندی در بین این دانش‌آموزان است گفت: در مدت 2 سال آموزش‌های لازم توسط بخش خصوصی، آموزش‌وپرورش، فنی و حرفه‌ای و کمیته امداد به این دانش‌آموزان ارائه می‌شود.این افراد توانمندی‌های لازم را کسب و تبدیل به انسان‌های خط‌‎شکن کارآفرین می‌شوند.

سرهنگی اضافه کرد: تکیه این باشگاه روی خلاقیت و کارآفرینی است و باید بر اساس منویات مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی نسلی تربیت کنیم که نه‌تنها برای خود تولید و اشتغال ایجاد کند بلکه منشأ ارزش‌افزوده برای منطقه و کشور باشد. این مهم نیازمند خوب کار کردن ارگان‌های مختلف در دولت و بخش خصوصی است.

label,

About the author