آماری از رعایت پروتکل‌ها در مدارس کهگیلویه و بویراحمد/چه کسانی بیشترکرونایی شده‌اند؟

آماری از رعایت پروتکل‌ها در مدارس کهگیلویه و بویراحمد/چه کسانی بیشترکرونایی شده‌اند؟

معاون علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: قبل از بازگشایی مدارس 153 دانش‌آموز کرونایی داشتیم که اکنون بعد از بازگشایی تنها 41 دانش‌آموز کرونایی داریم.

آماری از رعایت پروتکل‌ها در مدارس کهگیلویه و بویراحمد/چه کسانی بیشترکرونایی شده‌اند؟

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج نشست ستاد کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست حسین کلانتری استاندار برگزار شد در این نشست بانشی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان آماری از وضعیت استان در برابر ویروس کرونا اظهار کرد: برخی از اقدامات را در استان زودتر از بسیاری نقاط کشور انجام داده‌ایم ک از جمله آن‌ها فرستادن کارمندان متخلف به تخلفات اداری است و سایر موارد که موجب شده استان ما در پیک اول قرار داشته باشد در حالی که برخی استان ها سه پیک را پشت سر گذاشته‌اند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: در هفته‌ای که گذشت یک هزار و 544 مورد بازدید از صنوف داشتیم که 52 مورد معرفی به دستگاه قضایی و 25 مورد نیز پلمب شدند.

این مسوول گفت: درصد استفاده مردم در تاکسی‌های درون شهری 50 درصد و درصد استفاده مردم از ماسک در اماکن 71 درصد بوده است.

وی ادامه داد: رعایت پروتکل‌ها در مدارسی که بازدید کرده‌ایم 56.9  درصد و رعایت فاصله‌گذاری در کلاس‌های درس 86.8 درصد و استفاده از ماسک در مدارس 88.8  درصد و تعطیلی فعالیت‌های ورزشی مدارس 95 درصد بوده است.

بانشی افزود: گواهی سلامت مستخدمین و سرایه‌داران تنها 25 درصد داشته‌اند و گندزدایی مدارس 41 درصد صورت گرفته و استفاده از وسایل حفاظتی مثل گان و دستکش در مدارس به میزان 37 درصد بود و همچنین ضد عفونی کردن سرویس ایاب و ذهاب مدارس به میزان 33 درصد رعایت می‌شد.

این مسوول به برخی آمار دیگر در خصوص مدارس اشاره کرد و گفت: قبل از بازگشایی مدارس 153 دانش‌آموز کرونایی داشتیم که اکنون بعد از بازگشایی تنها 41 دانش‌آموز کرونایی داریم.

وی گفت: قبل از بازگشایی مدارس تست کرونای 89 نفر کارکنان مدارس مثبت بود که در حال حاضر به 135 مورد رسیده است.

بانشی در ادامه اظهارات خود در نشست ستاد کرونای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: باید با خودروهای شخصی که مسافران را بدون رعایت دستورالعمل‌ها جابجا می‌کنند برخورد شود و همچنین در تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها نیاز به الکل و مواد ضد عفونی کننده دارند.

label, ,

About the author